Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików



_______________________________________________________________________________________

Zapraszamy do udziału w planowanej wystawie 

w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. 

Tytuł wystawy „Miejsca”. 

Planowany termin wystawy od 13 marca do 24 kwietnia 2023 roku. 

Wymóg ze strony Biblioteki to, aby to były prace na płótnie o wymiarach od 80x80 cm do 100x100 cm.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog wydany przez Pracownię Malarską Jacka Bukowskiego w 2020 roku. 

Prosimy o zapoznanie się z tekstem z katalogu „Miejsca”, artysty malarza, krytyka sztuki Jacka Bukowskiego:

Hermeneutyka miejsc.

Kiedy zdecydowaliśmy, iż tematem wiodącym naszych artystycznych poszukiwań na najbliższe lata będą „Miejsca”, pragnęliśmy nawiązać do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Ograniczyliśmy teren eksploracji do terytorium Polski, mając na uwadze deklarację Stefana Żeromskiego: Jedyną i prawdziwą formą własności, która nam odjęta być nie może (...) jest miłość do tej ziemi, do wspomnień – do kraju wolnego, do świętego obrazu rodzinnego domu. Właśnie przez swoiste ożywienie miejsc próbujemy odkryć historię i społeczne emocje współtworzące różnorodne klimaty, inaczej mówiąc – trwanie, zapisane w konkretnej przestrzeni. Metaforycznie ujmując nasze przedsięwzięcie: ma to być szczera „rozmowa” z wybranym miejscem, bazująca na doświadczeniu syntonii.

Według Hansa Beltiga obraz jest relacją mówiącą o człowieku. Malarstwo to czynność pobożna, służąca unaocznieniu, w formie zmysłowej tego, co ponadzmysłowe. Stąd też powiemy, że dzieło sztuki zawsze wykracza poza materię z której zostało stworzone.

Jak pisze Antoine de Saint-Exupéry: Katedra jest czymś całkowicie innym niż suma kamieni. Ona jest geometrią i architekturą. To nie kamienie stanowią o jej istocie – to ona wzbogaca je własnym znaczeniem. Te kamienie uszlachetnione są przynależnością do Katedry. Najprzeróżniejsze służą jej jedności. Aż do najdziwaczniejszych rynien Katedra włącza je wszystkie do swojej pieśni.

Patrząc od strony artysty, warto przypomnieć słowa Ortegi y Gasseta: Ja to jestem ja i wszystko, co mnie otacza. To dlatego sztuka zawsze była i musi pozostać rodzajem rozmowy prowadzonej przy pomocy symboli, toteż tam, gdzie nie ma symbolu, a zatem i rozmowy, nie ma sztuki (Herbert Read).

Myślę, że właśnie w warstwie niedopowiedzenia, intuicji, spontaniczności, mieści się interpretacja – otwarte dopełnienie poszukiwanego sensu miejsca, może nie do końca słusznie utożsamianego z treścią artystycznego przekazu.

Naszą „rozmowę” charakteryzuje więc podejście hermeneutyczne, czyli rodzaj gry osoby interpretującej z miejscem; odkrycie i wykreowanie sposobu istnienia i poznanie owego miejsca.

Znakomitą egzemplifikacją takiego stosunku do tematu może być poszukiwanie istoty własnego domu: czym dla mnie jest dom, o czym myślę kiedy przywołuję to hasło? Z pewnością interpretacja nie kończy się na opisie formy zewnętrznej. Czyż nie są ważniejsi ludzie, którzy miejsce to tworzą? Tu chce się przywołać spektakl Tadeusza Kantora Wielopole/Wielopole, a może i wszystkie jego realizacje objęte mianem Teatru Śmierci, jako znakomite przykłady myślenia o własnym domu.

Przejmująca relacja Melchiora Wańkowicza z walk o Monte Cassino pozwala czytelnikowi odczuć dramat tamtych dni. Wobec powszechności śmierci żołnierzy autor zastanawia się: Jak schylić się po żywe ich wspomnienie, jak je przekazać?

Był to również nasz problem kiedy odwiedziliśmy cmentarz i muzeum w Palmirach, to szczególne miejsce pamięci narodowej, nie tylko dla mieszkańców Warszawy. Rodziło się więc podobne pytanie: w jaki sposób ożywić miniony czas formułując komunikat ważny dla dzisiejszego człowieka?

Inspirującym okazało się dla nas malowanie w zakopiańskiej Atmie. Na obraz jej wnętrza nałożyła się muzyka Karola Szymanowskiego, a zwłaszcza zrodzone z góralszczyzny Harnasie. Zdaniem Stanisława Golachowskiego: kompozytor w partyturze Harnasiów, którą długo cyzelował, potrafił wyłuskać z muzyki podhalańskiej jej najbardziej charakterystyczne cechy: szorstkość, wigor rytmiczny, zapamiętanie taneczne i szeroki oddech melodii. Cały ten odrębny, niewątpliwie egzotyczny świat muzyczny wyraził Szymanowski współczesnymi środkami muzycznymi i udostępnił odczuwaniu muzycznemu wszystkich. Może coś z tego jest w naszym malowaniu.

Z Zakopanem związał się nam na trwałe – swoisty tygiel klimatów – Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, który z wielką satysfakcją corocznie odwiedzamy od kilkunastu lat.

Niemniej ważna jest dla nas Galeria Władysława Hasiora. Poznaliśmy całą kolekcję jego prac zgromadzoną w Muzeum Tatrzańskim. Julia Dembowska – kuratorka Galerii – przypomina, iż zdaniem Hasiora obiekt jest „miejscem”, w którym spotykają się wyobraźnia artysty i odbiorcy. Wypada więc poszerzyć rozumienie pojęcia „miejsce”. Wiele osób szczególnie zafascynowały assamblaże oraz rzeźby -pomniki budowane z żywiołów ognia, wody, wiatru, a zwłaszcza te wyrwane z ziemi. Nasze „rozmowy” z Mistrzem, dodatkowo sprowokowane rocznicami urodzin (1928) i śmierci (1999,) zmaterializowały się różnorodnymi pracami.

Obdarzyliśmy je wspólnym tytułem Dzień Dobry na Zawsze! Kiedy 20 lat temu prezentowałem moje malarstwo w zakopiańskiej galerii otrzymałem od Hasiora album z dedykacją, zakończony tymi właśnie słowami. Mają one dzisiaj szczególny sens.

Hasiorowy cykl po raz pierwszy pokazaliśmy w 2019 roku w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, tuż koło Mostu Poniatowskiego. Również i on był tematem naszych artystycznych eksploracji. Właśnie w pobliżu tego mostu, przy ul. Dobrej zlokalizowana jest nasza pracownia, do której przeprowadziliśmy się na początku 2018 roku.

Sporo podróżowaliśmy po kraju. Wielokrotnie powracaliśmy w rejon Parku Krajobrazowego Gór Stołowych, gdzie pokonywanie kilku lub kilkunastu kilometrów uciążliwej, choć pięknej trasy bez wątpienia znalazło odzwierciedlenie w zapisie plastycznym. Wysiłek fizyczny wzbogacał doświadczenie wizualne również kiedy, w upalny dzień, zdobywaliśmy nadmorskie wydmy w okolicach Łeby.

Na kształt dzieła, w oczywisty sposób, wpływa poznawanie historii jak też rozmowy z mieszkańcami danego terenu. To jakby konieczny etap zbliżenia się do istoty konkretnego miejsca.

Nie ma możliwości ani potrzeby przywoływania wszystkich tematów naszych obrazów, wszak odczytamy je na wystawie, a indywidualne doświadczenie miejsc zapowiada bogactwo artystycznych rozwiązań wspartych imaginacją, tym – zdaniem Olgi Tokarczuk – największym naturalnym darem człowieka.

Jacek Bukowski

 

Impresje malarskie dotyczyć powinny naszych emocji związanych z miejscami w Polsce.

Prace lepiej gdyby były oprawione (względy transportowe) ale mogą być również jedynie z pomalowanymi bokami. 

Piliki zdjęciowe 2, 3 prac prosimy o przesłanie do 13 lutego 2023 na adres

nielubowicz.zpamig@gmail.com

 


_______________________________________________________________________________________

Zapraszamy do odbioru prac z Biblioteki na Bielanach im. St. Staszica, ul. Z. Romaszewskiego 19, 

w dniu 25.11.2022 (piątek) między godziną 13.00 a 16.00 

lub 28.11.2022 (poniedziałek) między godziną 14.00 a 16.00.


________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________

W Galerii Biblioteki Publicznej im. St. Staszica w dzielnicy Bielany po raz trzeci Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace, tym razem, trzydziestu pięciu twórców. 

Spotkamy tu prace o różnorodnej tematyce, wykorzystujące bogactwo technik plastycznych, utrzymane w poetyce zarówno realistycznej jak i abstrakcje. 

Artyści poszukując własnej formy wyrazu, wypowiadając siebie, mają szanse sprowokować, poruszyć emocje u widza i tego właśnie Państwu życzą:

Joanna Adamek, Elżbieta Bogusławska, Anna Boszko, Małgorzata Burcicka-Kozieł, Katarzyna Chodyń-Semczuk, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Irena Filipowicz, Danuta Glińska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Justyna Harris, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Krzysztof Kay-May, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Marcin Lipczyński, Krystyna Małecka, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Urszula Poncyljusz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Beata Ryndziewicz-Woźny, Wiesława Siejka, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll.



________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do udziału w wystawie ZPAMiG-u „Prezentacje 2022” 

w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy im. St. Staszica, 

ul. Zbigniewa Romaszewskiego 19. 

Pracę należy przekazać w Bibliotece 18.10.2022 (wtorek) między godziną 10.00 a 12.00. 

Udział w wystawie jest możliwy w przypadku artystów mających opłacone składki roczne. 

Wernisaż planowany jest w poniedziałek 24.10 o godzinie 18.00


________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze na finisaż wystawy "Miejsca" 

Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Sobota 10 września 2022 r. godzina 16.00  
________________________________________________________________________________________


Już po raz drugi, od 22.07 do 10.09.2022, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace malarskie 26 osób w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Na wystawie „Miejsca” spotkamy prace uczestników Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego zwieńczone katalogiem „Miejsca” jak i prace innych członków  ZPAMiG-u.

„Właśnie przez swoiste ożywienie miejsc próbujemy odkryć historię i społeczne emocje współtworzące różnorodne klimaty, inaczej mówiąc – trwanie, zapisane w konkretnej przestrzeni. Metaforycznie ujmując nasze przedsięwzięcie: ma to być szczera „rozmowa” z wybranym miejscem [..] Myślę, że właśnie w warstwie niedopowiedzenia, intuicji, spontaniczności, mieści się interpretacja – otwarte dopełnienie poszukiwanego sensu miejsca” – pisał Jacek Bukowski  we wspomnianym katalogu.

Inspirując się „miejscem”, korzystając z własnego doświadczenia, twórcy stworzyli indywidualne kreacje plastyczne, a ich artystyczny przekaz może pobudzić również wyobraźnię odbiorcy – czego państwu - widzom życzymy.














________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do zgłoszenia prac malarskich zainspirowanych pejzażem, 
ważnym dla autora miejscem na wystawę ZPAMiG-u w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. 

Tytuł wystawy MIEJSCA

Pliki zdjęciowe 2 lub 3 prac należy przesłać do 4.07.2022r. na adres: nielubowicz.zpamig@gmail.com 

W zgłoszeniu należy podać opis prac: tytuł, technikę, rozmiar czyli wysokość x szerokość, rok powstania. 

Termin wystawy; 22.07 do 10.09.2022


________________________________________________________________________________________

18 czerwca 2022 roku (sobota) o godz. 10:30

w siedzibie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie ul. Foksal 2 (pokój nr 18)

zbierze się Komisja Artystyczna, która na podstawie prac rozpatrzy wnioski o przyjęcie do Związku kandydatów na Członków ZPAMiG-u.

________________________________________________________________________________________

 

14 listopada (niedziela) o godzinie 16.00 

zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa "Natura naturans".


W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje wystawę malarstwa „Natura naturans”.

Dwudziestu dwóch autorów zauroczonych, zafascynowanych, zainspirowanych naturą zaprasza widzów do kontaktu z ich indywidualną wizją poszukiwań artystycznych.

Natura naturans a więc natura natury to bodziec, punkt wyjścia tych prac.


________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do zgłoszenia zainspirowanych naturą prac olejnych na wystawę ZPAMiG-u 

w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze.

Pliki zdjęciowe 2 lub 3 prac należy przesłać do 10.09.2021 na adres

nielubowicz.zpamig@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać opis prac: tytuł, technikę, rozmiar czyli wysokość x szerokość, rok powstania.

Termin wystawy; 2.10 do 14.11.2021


________________________________________________________________________________________


Ś.p. Dariusz Wilczyński – (1957 –2021)

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplom w 1984 r. w pracowni prof. S. Gierowskiego. Aneks: Projektowanie w Architekturze i Urbanistyce w pracowni prof. R. Winiarskiego.

Uprawiane dyscypliny to malarstwo sztalugowe średnioformatowe, miniatura, rysunek, rysotypia, finały komputerowe, obiekty, grafika użytkowa, scenariusze akcji, scenariusze reklamowe, konsultacja i programy artystyczne.

45 wystaw indywidualnych, udział w 170 prezentacjach zbiorowych, 9 wniosków opiniodawczych, 4 stypendia twórcze MKiDN, 7 nagród i wyróżnień plastycznych. Prace w 18 krajach świata. Aranżacja ok. 170 wystaw zbiorowych. 30 lat społecznej działalności artystycznej.

Od 1989 członek, członek Zarządu a od 2007 prezes Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.Żegnając Dariusza Wilczyńskiego, przyjaciela naszego stowarzyszenia, dziękujemy za działania na rzecz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików

Zarząd ZPAMiGu




Dariusz Wilczyński, Z cyklu Obrazy ostateczne – Droga, 2013, olej-płótno, 100x70 cm


________________________________________________________________________________________

Na przełomie 2020/2021 roku w Galerii 2 Piętro w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa przy Alei Niepodleglości prezentujemy wystawę prac sześćdziesięciu trzech członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Uczestnikami wystawy są:

Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Roza Arutunian-Fijałkowska, Martin Barysch, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Małgorzata Budzyńska, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Emilia Czyż-Kędzierska, Maka Gadowska, Danuta Glińska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Łukasz Karcz, Krzysztof Kay-May, Alojzy Kiziniewicz, Jerzy Krzysztoporski, Wiesława Kulesza, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Jolanta Mikuła, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Zurab Natsvaladze, Michał Ostaniewicz, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Anna Przybyszewska, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Beata Ryndziewicz-Woźny, Katarzyna Semczuk, Izabella Skoczylas, Krzysztof Skrętowski, Woytek Smółkowski, Anna Stachera, Hanna Styczyńska, Janusz Szkiełko, Hanna Szoll, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Radosław Zaremba.

Kurator wystawy - Waldemar Kusal
Komisarz części wystawy grafika-kolaż: Elżbieta Owczarek
Aranżacja: Waldemar Kusal, Elżbieta Owczarek, Michał Ostaniewicz, Krzysztof Maj
Graficzna oprawa: Dariusz Wilczyński, Elżbieta Owczarek i Andrzej Wysocki-kierownik Galerii 2 Piętro
Sponsorzy: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Wystawa potrwa do 28.02.2021. Zapraszamy!



_____________________________________________________________________________________

Zapraszamy do udziału w wystawie PREZENTACJE ARTYSTYCZNE – ZPAMiG 2020-2021 

w Galerii Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, Aleja Niepodległości 141 a.

Prace należy przekazać do 15 listopada panu Waldemarowi Kusalowi (ul. Krajewskiego 3/5, tel. 509 058 849). Udział w wystawie jest możliwy w przypadku artystów mających uregulowane składki roczne. 


________________________________________________________________________________________


Andrzej Skoczylas

1939 - 2020

4 września 2020 roku zmarł nagle, w Warszawie, 

Andrzej Skoczylas współzałożyciel i prezes honorowy 

Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.




________________________________________________________________________________________
Wernisaż dziesiątej, finalnej odsłony wystawy z okazji 35-lecia ZPAMiGu
w PROMie Kultury Saska Kępa oraz uroczystość wręczenia Panu Andrzejowi Skoczylasowi prezesowi honorowemu i współzałożycielowi ZPAMiGu,
Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nadanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.



Laudacja na cześć laureata Andrzeja Skoczylasa















________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________
Dziesiąta, finalna odsłona wystawy z okazji 35-lecia ZPAMiGu w PROMie Kultury Saska Kępa z powodu pandemii będzie dostępna później niż pierwotnie planowano tj. od 1 do 12 lipca na I piętrze, a od 1 lipca do 16 sierpnia 2020 r. na parterze.

Na wernisaż zapraszamy 3 lipca 2020 r. o godzinie 19.

Podczas otwarcia odbędzie się uroczystość przekazania Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Andrzejowi Skoczylasowi, honorowemu prezesowi i współzałożycielowi ZPAMiGu.
ZAPRASZAMY!


________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania wystawy malarstwa, rysunku i grafiki z okazji 35-lecia ZPAMiG-u.

Pomysł i wykonanie – PROM Kultury Saska Kępa

Film 5 minutowy:


https://m.facebook.com


Film 9 minutowy na 2 serwerach:

https://www.youtube.com

https://promkultury.pl

________________________________________________________________________________________

W związku z obecną sytuacją w kraju wernisaż wystawy został odwołany.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia PROM-u Kultury Saska Kępa.


________________________________________________________________________________________


„[…]Jeszcze będzie przepięknie,

Jeszcze będzie normalnie[…]”

tego Wszystkim życzy Zarząd ZPAMiG – Wielkanoc 2020


________________________________________________________________________________________

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki prezentowana w PROM-ie Kultury Saska Kępa to finalna, dziesiąta już odsłona z cyklu ekspozycji z okazji 35-lecia istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Z okazji jubileuszu ekspozycje zorganizowane były w różnych miejscach: w Miejskim Muzeum w Karpaczu, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, w Bibliotece Publicznej im. ST. Staszica w Warszawie, dwukrotnie w Centrum Promocji Kulturyw Dzielnicy Praga-Południe, w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, w Warszawskiej Szkole Zarządzania-Szkole Wyższej, w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie, w Galerii Taras Sztuki w Wilanowie.

Wernisażom towarzyszy album „ZPAMiG 35 lat” przedstawiający sylwetki artystyczne 74 twórców.


Uczestnicy wystawy:

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Wanda Baytel, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Małgorzata Budzyńska, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Helena Czerska, Emilia Czyż-Kędzerska, Jolanta Drozd, MakaGadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Jasionowska Agnieszka, Małgorzata Jaworska, Marco Jaxa, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Marzena Miśkiewicz, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Jean-ClaudePlewniak, Urszula Poncyliusz, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Krzysztof Skrętowski, Anna Stachera, Włodzimierz Starościak, Marek Strójwąs, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, WiesławaWiśniewska

________________________________________________________________________________________

Od 3 lutego 2020 roku w salonach EMPIK-u dostępne jest wydanie specjalne czasopisma SZTUKA 2019.

Redaktorem naczelnym, zarówno tego wydania jak i wcześniejszych począwszy od 1984 roku, jest Andrzej Skoczylas były prezes, wieloletni członek Zarządu Głównego a obecnie prezes honorowy ZPAMiG-u.


Ostatnia strona okładki to strona promująca działalność Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Na www.czasopismosztuka.pl dostępne jest wydanie internetowe czasopisma SZTUKA 2019 oraz stworzony jest portal internetowy zawierający aktualne informacje z dziedziny kultury i dający możliwość interakcji internautom.

________________________________________________________________________________________

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki z okazji jubileuszu Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

W Centrum Kultury Wilanów w Galerii „Taras sztuki” prezentujemy 55 prac 53 autorów na IX odsłonie   prezentacji z okazji 35-lecia istnienia i działalności ZPAMiG-u. Wystawie towarzyszy katalog przedstawiający dorobek artystyczny 74 osób.

            

      Autorzy prac: 

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Małgorzata Budzyńska, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Danuta Clark, Helena Czerska, Emilia Czyż-Kędzierska, Jolanta Drozd, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Barbara Moćko, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Jean-Claude Plewniak,  Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Anna Stachera, Włodzimierz Starościak, Marek Strójwąs, Hanna Szoll, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska.



________________________________________________________________________________________



Już po raz czwarty Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace członków ZPAMiG-u w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, tym razem z okazji 35 lecia istnienia i działalności naszego stowarzyszenia.

VIII odsłonie wystawy z okazji jubileuszu towarzyszy katalog przedstawiający dorobek artystyczny 74 osób. Obecna prezentacja jest drugą z dwóch (związanych z katalogiem 35 lat ZPAMiG), jaka w tym roku jest prezentowana w CPK Praga-Południe.

Znajdziemy tu prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego,  jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.

    Autorzy prac:

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Wanda Dolores Baytel, Anna Boszko, Włodzimierz Cerański, Helena Czerska, Emilia Czyż-Kędzierska, Jolanta Drozd, Małgorzata Jaworska, Adam Kunikowski, Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Jean-Claude Plewniak, Teresa Radomyska-Kusal, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Krzysztof Skrętowski, Anna Stachera, Włodzimierz Starościak, Marek Strójwąs, Hanna Szoll.










________________________________________________________________________________________


    VII odsłona wystawy z okazji 35 lecia istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (towarzyszy jej album przedstawiający dorobek artystyczny 74 osób) jest jednocześnie V wystawą prac ZPAMiG-u w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie.

    Tym razem prezentujemy 45 prac 43 autorów. .


Animator kultury Robert Żebrowski w legionowskim Kurierze Kulturalnym napisał:

    „..Układanie wystawy z prac wielu artystów o silnych osobowościach, posługujących się różnorodnymi technikami i stylistykami, postrzegających świat na wiele odmiennych sposobów, to przedsięwzięcie trudne..”–na ile to się nam udało, będzie można stwierdzić odwiedzając wystawę. Zapraszamydo spotkania się z naszą wizją rzeczywistości, do dialogu z naszym artystycznym przekazem!

Autorzy prac:

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Wanda Baytel, Małgorzata Budzyńska, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Jolanta Drozd, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Maciej Kempiński, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak , Kris Rudolf, Iwona Sielczak, Anna Stachera, Hanna Styczyńska, Zbigniew Tomczyk.



________________________________________________________________________________________



W II odsłonie wystaw Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy tym razem w miesiącu sierpniu prezentujemy wystawę grafiki i prac na podłożu papierowym, gdzie znajdziemy obok tradycyjnych technik grafiki warsztatowej również techniki mieszane, cyfrowe, rysunek, kolaż i pastel.

    Uczestnicy wystawy: 

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Małgorzata Budzyńska, Helena Czerska, Maka Gadowska,
Małgorzata Jaworska, Zdzisław Kędzierski, Waldemar Kusal, Krzysztof Łaźny, Elżbieta Musiał, 
Elżbieta Owczarek, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Danuta Popławska, 
Teresa Radomyska-Kusal, Kris Rudolf, Anna Stachera, Krzysztof Skrętowski, Marek Strójwąs, 
Zbigniew Tomczyk, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler 

    oraz gościnnie: 

Katarzyna Pietrzak, Anna Sobol, Anna Trzepańska.










________________________________________________________________________________________

    W tym roku dwukrotnie Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików będzie prezentował prace swoich członków w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

    W lipcu, z okazji 35-lecia istnienia i działalności ZPAMiG-u, na piątej już odsłonie wystawy(związanej z katalogiem35 lat ZPAMiG) przedstawiamy twórczość 30 artystów, prezentując prace o różnorodnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych: olej, tempera, akryl, technika własna.

Autorzy prac:


Wanda Baytel, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Danuta Clark, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Maciej Kempiński, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Jean Claude Plewniak, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hanna Szoll.

    Natomiast w sierpniu dostępna będzie wystawa grafiki, technik cyfrowych, technik autorskich, rysunku, pasteli, kolażu.













________________________________________________________________________________________


    Już po raz trzeci Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace członków ZPAMiG-u w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, tym razem zokazji 35 lecia istnienia i działalności naszego stowarzyszenia.

    Wystawie z okazji jubileuszu towarzyszy katalog przedstawiający dorobek artystyczny 74 osób. Obecna wystawa jest pierwszą z dwóch (związanych z katalogiem 35 lat ZPAMiG), jakie w tym roku będą prezentowane w CPK Praga-Południe.

    Znajdziemy tu prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego,  jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.


Autorzy prac:

Andrzej Biczewski, Małgorzata Budzyńska, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Iwona Piszczelska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Kris Rudolf, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hanna Styczyńska, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Wiesława Wiśniewska











________________________________________________________________________________________













_______________________________________________________________________________________
Zawiadamiamy, iż wernisaż wystawy malarstwa i grafiki z okazji 35-lecia ZPAMiG w dniu 15.02.2019 o godz. 18.00 jest odwołanyz powodu żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego

________________________________________________________________________________________



    Już po raz drugi Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace swoich członków w Bibliotece Publicznej im St. Staszica w Warszawie, tym razem z okazji 35 lecia działalności naszego stowarzyszenia.


    Autorzy prac:

    Joanna Adamek, Marcin Barysz, Wanda Dolores Baytel, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Małgorzata Budzyńska, Ryszard Chojnowski, Włodzimierz Cerański, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Helena Czerska, Jolanta Drozd, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Krzysztof Skrętowski, Anna Stachera, Hanna Styczyńska, Zbigniew Tomczyk, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Wiesława Wiśniewska.



________________________________________________________________________________________

Członkom ZPAMiG oraz ich bliskim w nowym 2019 roku optymizmu, 

kreatywności, wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji planów oraz spełnienia marzeń 

życzy Zarząd ZPAMiG



________________________________________________________________________________________

    Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki prezentowana w Muzeum Regionalnym w Siedlcach to druga już odsłona (towarzyszy jej katalog) z cyklu prezentacji z okazji 35-lecia działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

    Związek  powołano w 1984 roku w efekcie decyzji rektorów: PWSSP we Wrocławiu - Stanisława Dawskiego, PWSSP w Gdańsku - Władysława Jackiewicza, ASP w Krakowie - Mieczysława Wejmana i ASP w Warszawie - prorektora Leona Michalskiego.
   
    Współzałożycielami i aktywnymi członkami ZPAMiG-u byli m. in.: Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Duda - Gracz, Eugeniusz Geno Małkowski, Edward Dwurnik, Kiejstut Bereźnicki, Olgierd Bierwiaczonek, Włodzimierz Buczek, Edmund Burke, Kazimierz Ostrowski, Erna Rosenstein, Tadeusz Kulisiewicz, Andrzej Pietsch, Jan Wodyński, Wiesław Garboliński, Andrzej Skoczylas.

    Na wystawie przedstawiamy twórczość 67 artystów, prezentujących prace o różnorodnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych, utrzymane w poetyce zarówno realistycznej jak i abstrakcje. Ich autorzy, tworząc własną rzeczywistość malarską, przede wszystkim wypowiadają siebie, przekazują swoje emocje, swoją wizję świata.
  


Autorzy prac to:

Joanna Adamek, Marcin Barysz, Zygmunt Białous, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Małgorzata Budzyńska, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Helena Czerska, Jolanta Drozd, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Marco Jaxa, Zdzisław Kędzierski, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Marek Maruszewski, Wiktoria Mikulska, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Jean-Claude Plewniak, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Anna Stachera, Włodzimierz Starościak, Marek Strójwąs, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll, Zbigniew Tomczyk, Halina Trebnio-Liss, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Grzegorz Winkler,  Wiesława Wiśniewska.











 

________________________________________________________________________________________

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki jaką prezentujemy w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu otwiera cykl prezentacji z okazji 35-lecia działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Pamiętając wypowiedź wybitnego teoretyka sztuki Herberta Reada:
Sztuka zawsze była i musi pozostać rodzajem rozmowy prowadzonej przy pomocy symboli, toteż tam, gdzie nie ma symbolu, a zatem i rozmowy nie ma sztuki - zachęcamy do spotkania się z naszą wizją rzeczywistości, do dialogu z naszym artystycznym przekazem.

Autorami prac prezentowanych na wystawie Rozmowy są:
Joanna Adamek, Marcin Barysz, Małgorzata Budzyńska, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Małgorzata Jaworska, Zdzisław Kędzierski, Jerzy Krzysztoporski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Maria Macięga, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Elżbieta Owczarek, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Iwona Sielczak, Anna Stachera, Marek Strójwąs, Zbigniew Tomczyk, Halina Truszczyńska.


Finisaż wystawy odbędzie się 4 sierpnia (sobota) o godzinie 17.00 - zapraszamy.















________________________________________________________________________________________










Informacje o wystawie Kompozycje graficzne w Galerii ZPAP Na Piętrze w Łodzi znajdziemy na:
https://lodz.onet.pl/lodz-wystawa-kompozycje-graficzne-w-galerii-na.../xw821bx
________________________________________________________________________________________

Pierwsza wystawa ZPAMiG z okazji 35 lecia odbędzie się
w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Prace osób biorących udział w Katalogu ZPAMiG z okazji 35 lecia można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą kurierską  do 10 maja na adres;

Miejskie Muzeum Zabawek
ul. Kolejowa 3
58-540 Karpacz

Wystawę zwieńczy finisaż 4 sierpnia o godz. 17.00
Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie udziału na adres;
 
nielubowicz.zpamig@gmail.com

________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na finisaż wystawy Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików

"KOLORY ZIMY"

który odbędzie się 9 kwietnia 2018r. o godz. 18.00 w Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej ul. Siedmiogrodzka 3A

O godzinie 18.30 planujemy demontaż wystawy.

________________________________________________________________________________________

I WYSTAWA GRAFIKI „KOMPOZYCJE GRAFICZNE”

w ramach obchodów 35-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Wystawa adresowana jest do grafików – członków ZPAMiG i odbędzie się w maju w Galerii ZPAP w Łodzi,  w czerwcu w Galerii WSZ – SW w Warszawie.
Komisarz wystawy w Łodzi: Elżbieta Owczarek     
Komisarz wystawy w WSZ-SW: Elżbieta Owczarek, Iwona Nielubowicz

Warunki uczestnictwa:

1. Przynależność do ZPAMiG.
2. Przedmiotem wystawy są prace graficzne (kolaże i  rysunki nie będą przyjmowane)
3. Do wystawy można zgłosić do 4 prac graficznych w oprawach bez szkła (oprawa ze szkłem nie będzie przyjmowana). Ilość prac zamieszczonych na wystawie będzie zależała od ilości uczestników i warunków wystawienniczych, co będzie ujęte w regulaminie wystawy.
4. Zgłoszenie na wystawę zawierające reprodukcje grafik  w pliku JPG,  300 dpi, krótszy bok min 15 cm należy przesłać na adres email: owczarek.ela@wp.pl    w terminie do 8 kwietnia 2018
5. Po tym terminie zgłoszenia nie będą rozpatrywane.
6. Plik z reprodukcją grafiki należy opisać podając w kolejności: Nazwisko, imię, tytuł, technika, wymiary (wysokość x szerokość ), rok i cena autorska.
7. Po zakwalifikowaniu prac na wystawę przekażemy  do podpisu regulamin wystawy,  który będzie zawierał pozostałe informacje, m. in. o dostarczaniu i odbiorze prac oraz  kosztach.
8. Wystawie ma towarzyszyć pamiątkowy folder i dyplomy

Zapraszamy Zarząd ZPAMiG

________________________________________________________________________________________
Zawiadomienie

10 lutego 2018 roku o godzinie 11.00 zbierze się Komisja Artystyczna Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików celem poddania weryfikacji kandydatów na Członków ZPAMiG. Spotkamy się w siedzibie ZPAMiG w Warszawie, ul. Foksal 2 (pokój nr 18).
Dalsze informacje znajdą Państwo w zakładce CZŁONKOSTWO.


________________________________________________________________________________________

Zapraszamy Członków ZPAMiG do udziału w wystawie

"KOLORY ZIMY"

    Obraz należy dostarczyć 10 stycznia 2018 między godz. 10.00 a 12.00 do Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania-Szkoły Wyższej, ul. Siedmiogrodzka 3A.

    Koszt udziału w wystawie to 10 zł. W tym dniu będzie można uiścić składki roczne.

Zdjęcia prac w wysokiej rozdzielczości przysłane do 10 stycznia na adres nielubowicz.zpamig@gmail.com mogą być wykorzystane na plakacie promującym wystawę.

________________________________________________________________________________________

KATALOG ZPAMiG

z okazji trzydziestopięciolecia

Z okazji 35 lecia istnienia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików zapraszamy naszych Członków do udziału w związkowym, kolejnym, jubileuszowym, drukowanym KATALOGU ZPAMiG.

Artyści zrzeszeni w ZPAMiG zainteresowani uczestnictwem w Katalogu powinni
przekazać:

1. fotografie min. 2 prac w wersji elektronicznej o dużej rozdzielczości w formacie
JPG lub TIF, 300 dpi - w katalogu znajdzie się zdjęcie jednej z przysłanych prac,
2. opis tych prac: autor, tytuł pracy, rok powstania, technika, wymiary /wys. x szer./,
3. informacje na temat swojej twórczości lub cv artystyczne (tekst będzie wydrukowany w katalogu) do 1000 znaków graficznych,
4. kontakt do siebie, który będzie podany w katalogu, numer telefonu,
email, adres strony internetowej - wybór należy do Państwa,
5. dokonać wpłaty min 50 zł a conto, nie później niż 10 lutego 2018 roku.

W tym dniu w siedzibie ZPAMiG w Warszawie, ul. Foksal 2 (pokój 18) między godz. 13.00 a 14.00 można także uiścić składki roczne. Przewidywany koszt powstania Katalogu to 200 zł na osobę.


Materiały należy przekazać Iwonie Nielubowicz drogą elektroniczną na adres
nielubowicz.zpamig@gmail.com do 15 stycznia 2018, lub osobiście 10 stycznia 2018 roku między godz. 10.00 a 12.00 w Warszawskiej Szkole Zarządzania-Szkole Wyższej ul. Siedmiogrodzka 3A
Telefon kontaktowy: +48 608 060 151.
Z powstaniem katalogu będą powiązane wystawy zbiorowe prac osób zrzeszonych
w ZPAMiG. Należy w przypadku takiej wystawy udostępnić pracę znajdującą się
w katalogu.

________________________________________________________________________________________

Zawiadomienie
10 lutego 2018 roku o godzinie 11.00 zbierze się Komisja Artystyczna Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików celem poddania weryfikacji kandydatów na Członków ZPAMiG. Spotkamy się w siedzibie ZPAMiG w Warszawie, ul. Foksal 2 (pokój nr 18).
Dalsze informacje znajdą Państwo w zakładce CZŁONKOSTWO.


________________________________________________________________________________________
   
    Już po raz czwarty Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace swoich Członków w Legionowskim Ratuszu. Autorzy prac w większości posługują się tradycyjnymi technikami malarskimi, ale znajdziemy tu także malarstwo na jedwabiu, wydruki cyfrowe czy kolaże.
W wystawie bierze udział czterdziestu trzech artystów:

Rosa Arutunian-Fijałkowska, Maria Białousz, Andrzej Biczewski, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Wiesława Czarnecka-Koźlik,  Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Ryszarda, Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Jerzy Krzysztoporski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Marcin Lipczyński, Anna Łącka, Wiktoria Mikulska, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Anna Stachera, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll, Zbigniew Tomczyk, Halina Truszczyńska, Szymon Węgorzewski, Maryla Wierzbowska, Wiesława Wiśniewska.


    Odbiór prac od 1 grudnia 2017r od godziny 13.00ej, w kolejne dni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, ul. Norwida 10











________________________________________________________________________________________


Aktualna prezentacja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" jest pokazem prac 34 członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Autorzy prac to: Maria Białousz, Anna Boszko, Anna Cichocka, Wiesława Czarnecka-Koźlik,  Maka Gadowska, Anna Grzybowska, Ryszarda, Łucja Jagielska, Agnieszka Jasionowska, Zbigniew Kędzierski, Barbara Kosiak, Jerzy Krzysztoporski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Marcin Lipczyński, Anna Łącka, Wiktoria Mikulska, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Roma Pejda, Magdalena Piwko-Chudzik, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krystyna Rafalska, Iwona Sielczak, Anna Stachera, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll, Szymon Węgorzewski, Maryla Wierzbowska i Wiesława Wiśniewska.
Na obecnej ekspozycji znajdziemy prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego jak i malarstwa  zmierzającego ku abstrakcji aż do abstrakcji. Autorzy tych  prac w większości posługują się tradycyjnymi technikami malarskimi ale znajdziemy tu również wydruki cyfrowe czy kolaże.
Malarstwo jest ciągłym zmaganiem się z kolorem, formą i materią - dążąc do harmonii zestawień barwnych, równowagi form przenosimy na płótna własne emocje, licząc jednocześnie na pobudzenie emocji odbiorczych, czego wszystkim życzymy
                       
                                                Zarząd ZPAMiG









________________________________________________________________________________________

Zapraszamy Członków ZPAMiG do udziału w wystawie o roboczym tytule

 "Abstrakcja - figuracja"
.

Należy przekazać jeden obraz (w przypadku wyboru konwencji figuracji mile widziana postać). Prace od 6 października do 6 listopada będą prezentowane w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik", ul. Prosta 7, Wyszków, a następnie od 14 listopada do 30 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie w Galerii Sztuki Ratusz, ul. Marszałka Piłsudskiego 41, Legionowo.

Prace należy dostarczyć 2ego lub 3ego października (wystawa w Wyszkowie) między godz. 8.00 a 15.00 Waldkowi Kusalowi (po uprzednim kontakcie telefonicznym +48 509 058 849) w Warszawie, ul. Krajewskiego 3/5 .

W przypadku wystawy w Legionowie prace do 10 listopada powinny być przekazane w Legionowie między godz. 8.00 a 20.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury ul. C. K. Norwida 10 lub Waldkowi Kusalowi (j.w.).
Koszt udziału w wystawie to 30 zł.

Zdjęcia prac w wysokiej rozdzielczości przysłane do 1 października na adres nielubowicz.zpamig@gmail.com mogą być wykorzystane na plakacie promującym wystawę w Legionowie.

Zapraszamy na spotkanie z artystami z okazji wystawy ZPAMiG w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" 11 października o godz. 18.00.


________________________________________________________________________________________

Wernisaż 7 listopada o godz. 19.00 ej - zapraszamy.
Tematem prac jest człowiek i jego miejsce w różnych kontekstach i przestrzeniach dzisiejszego świata.



Autorzy prac:

Maria Białousz, Anna Boszko, Anna Cichocka, Danuta Clark, Ryszard Chojnowski, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Agnieszka Jasionowska, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Marcin Lipczyński, Małgorzata Łącka, Zbigniew Maciejewski, Maria Macięga, Krystyna Małecka, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Danuta Popławska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Iwona Sielczak, Hanna Styczyńska, Krystyna Szedny-Mirska, Wiesława Wiśniewska














________________________________________________________________________________________
3 grudnia 2016 roku o godz. 11:00 w siedzibie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie ul. Foksal 2 (I piętro) zbierze się Komisja Artystyczna, która na podstawie prac rozpatrzy wnioski o przyjęcie do Związku kandydatów na Członków ZPAMiG.
Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Członkostwo.

________________________________________________________________________________________
Zapraszamy Członków ZPAMiG do udziału w wystawie "Człowiek w przestrzeni". Prace należy dostarczyć 2ego listopada między godz. 8.00 a 21.00 lub 3ego listopada między 9.00 a 10.00 do Centrum Łowicka w Warszawie, ul. Łowicka 21.
Koszt udziału w wystawie to 20 zł.
Zdjęcia prac w wysokiej rozdzielczości przysłane do19 października na adres nielubowicz.zpamig@gmail.com znajdą się na plakacie promującym wystawę "Człowiek w przestrzeni".
Zapraszamy na wernisaż wystawy ZPAMiG w Galerii Centrum Łowicka 7 listopada o godz. 19.00.
Wystawa będzie czynna do 5 grudnia 2016.
________________________________________________________________________________________

W wieku 74 lat 20.08. 2016 zmarł Eugeniusz Geno Małkowski. wybitny malarz i performer, wykładowca akademicki, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W 1984 roku był jednym z współzałożycieli Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, pełnił funkcję skarbnika, następnie sekretarza, a w latach 1997-2000 prezesa ZPAMiG.

Przez cały czas swojej działalności uczestniczył w dziesiątkach plenerów, był inicjatorem wielu happeningów popularyzujących sztukę, realizował setki wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Nabożeństwo żałobne za zmarłego Eugeniusza Geno Małkowskiego zostanie odprawione dnia 29 sierpnia 2016 roku o godzinie 14:00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (ul. Powązkowska 43/45) w Warszawie.





________________________________________________________________________________________
Wystawa
    Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy " ZPAMiG 2016" 3 czerwca o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica na Bielanach przy ul. Duracza 19, gdzie swoje prace prezentuje sześćdziesięciu artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
    Zobaczymy różnorodną tematykę i różnorodne techniki: olej, akryl, akwarelę, pastel, kolaż, rysunek, a także grafikę komputerową. Zobaczymy prace realistyczne, impresje, abstrakcje.

Artyści biorący udział w wystawie to:

Halina Bądzyńska, Paweł Ber, Andrzej Biczewski, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Ewa Dębska, Jolanta Drozd, Maka Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Agnieszka Jasionowska, Marco Jaxa, Maciej Kempiński, Zbigniew Kędzierski, Barbara Kosiak, Jerzy Krzysztoporski, Romuald Krzyżanowski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Anna Łącka, Zbigniew Maciejewski, Maria Macięga, Krystyna Małecka, Wiktoria Mikulska, Jolanta Mikuła, Barbara Moćko, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Jolanta Noga, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Jean-Claude Plewniak, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Hanna Rezunow-Modrzejewska, Anna Rusak, Katarzyna Semczuk, Wiesława Siejka, Iwona Sielczak, Krzysztof Skrętowski, Marek Strójwąs, Michał Sulich, Szymon Węgorzewski, Maryla Wierzbowska, Wiesława Wiśniewska, Grzegorz Winkler i Maja Wolf.













______________________________________________________________________________






Wystawa

Piszą o nas - artykuł redaktora Waldemara Robaka (link poniżej)

http://petronews.pl/okiem-robaka-wystawa-polskich-malarzy-i-grafikow-w-dwoch-galeriach/











    Po raz drugi Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików zaprezentuje prace plastyczne w Płocku. Tym razem będzie to 66 prac 46 autorów.  Od 19 listopada do 13 grudnia będzie je można obejrzeć w dwóch przestrzeniach wystawienniczych; w Płockim Ratuszu i Domu Darmstadt.

    Artyści, których prace znajdziemy na wystawie to:


Anna Boszko, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Piotr Cichowski, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Danuta Illg-Głazek, Agnieszka Jasionowska, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Piotr Krawczyk, Jerzy Krzysztoporski, Romuald Krzyżanowski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Lipczyński, Anna Łącka, Zbigniew Maciejewski, Wiktoria Mikulska, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka-Kudłacik, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Jadwiga Pomianowska-Wilde, Danuta Popławska, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Krzysztoff Skain May, Szymon Węgorzewski, Maria Wierzbowska, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska.

Zapraszamy do Domu Darmstadt w Płocku na wernisaż wystawy, który odbędzie się 19 listopada o godzinie 18.00


________________________________________________________________________________________



Wystawa

Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików prezentuje prace swoich Członków już po raz trzeci w Legionowskim Ratuszu.










Artyści biorący udział w wystawie Prezentacje ZPAMiG 2015 to:

Anna Boszko, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Danuta Illg - Głazek, Agnieszka Jasionowska, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Piotr Krawczyk, Jerzy Krzysztoporski, Romuald Krzyżanowski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio - Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Lipczyński, Anna Łącka, Zbigniew Maciejewski, Wiktoria Mikulska, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka - Kudłacik, Zofia Piotrowska, Jadwiga Pomianowska-Wilde, Danuta Popławska, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Szymon Węgorzewski, Maria Wierzbowska, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska.

Z Legionowa prace wystawowe w powiększonym zestawie przewiezione zostaną do Płocka, gdzie od 19 listopada do 13 grudnia będzie je można obejrzeć w dwóch przestrzeniach wystawienniczych; w Ratuszu i Domu Darmstadt w Płocku.

O terminie odbioru prac w Warszawie powiadomimy osobiście.

______________________________________________________________________________

17 października 2015 roku Komisja Artystyczna ZPAMiG decydowała o przyjęciu do Związku .nowych Członków.

Każdy z kandydatów zaprezentował pięć (czasami więcej) autorskich prac.
Jolanta Drozd, Barbara Moćko, Danuta Niklewicz-Kietczer , Jolanta Noga, Wiesława Siejka, Andrzei Biczewski, Romuald Krzyżanowski, Krzysztof Skrętowski i Sławomir Stolarski to nowo przyjęci Członkowie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Gratulujemy - Zarząd ZPAMiG

______________________________________________________________________________
















Wystawa



I plener malarski Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz wystawy poplenerowe.

Maria Białousz, Hanna Boszko, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Agnieszka Jasionowska, Waldemar Kusal, Iwona Nielubowicz, Magdalena Piwko-Chudzik, Renata Rutkowska oraz Wiesława Wiśniewska to członkowie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, którzy wzięli udział w I plenerze malarskim Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

11 i 12 lipca 2015,  podczas weekendu muzyki francuskiej, od godziny 10 rano do wieczora udostępniono przestrzeń parku malarzom.

12 lipca w niedzielę o godzinie 18ej podczas koncertu finałowego w wykonaniu Madame Victoire z Francji, na terenie Łazienek Królewskich u podnóża Świątyni Sybilli, zaprezentowano prace rysunkowe i malarskie, które powstały w trakcie trwania pleneru.

Zapraszamy chętnych do obejrzenia tych prac w Warszawskiej Szkole Zarządzania - Szkole Wyższej ul. Siedmiogrodzka 3A w terminie od 17 września do 1 listopada 2015 roku.








______________________________________________________________________________
W dniu 28.03.2015 roku o godzinie 11.00 /w drugim termi
nie o 11.30/ w Warszawie ul. Foksal 2, I piętro
 odbędzie się XV Walny Zjazd Członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
ZAPRASZAMY Zarząd ZPAMiG


______________________________________________________________________________

Wystawa
Celem było przybliżyć, zaprezentować prace członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików mieszkańcom Warszawy i okolic. Wystawy zorganizowane były w różnych miejscach: w Powsinie, w Płocku, w Legionowie, w Józefowie, w Warszawie między innymi w siedzibie SARPu i ZPAMiGu, w Domach Kultury KADR i Forma, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w CPK Praga Południe.

Artyści biorący udział w wystawie z okazji 30lecia ZPAMiG to :
Jadwiga Antczak, Wanda Baytel, Halina Bądzyńska, Zygmunt Białous, Maria Białousz, Barbara Borzym, Nina Bucholc, Halina Centkiewicz-Michalska, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Ewa Dębska, Jadwiga Drobniewska, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Gadowska, Ryszard Gbiorczyk, Hanna Głodkowska, Wiesława Gołębiewska-Pecio, Anna Grzybowska, Agnieszka Jasionowska, Andrzej Jastrząb, Marco Jaxa, Maciej Kempiński, Zdzisław Kędzierski, Barbara Kosiak, Joanna Kowalska, Piotr Krawczyk, Jerzy Krzysztoporski, Wanda Kubiak, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Lipczyński, Regina Lipińska, Anna Łącka, Małgorzata Łącka, Zbigniew Maciejewski, Maria Macięga, Krystyna Małecka, Janina Marjankowska, Leon Michalski, Wiktoria Mikulska, Krystyna Mirska-Szedny,Elżbieta Musiał, Sewer Niedźwiecki, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka-Kudłacik, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Urszula Przewoźniak, Tadeusz Puszcz, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Jean Claude Mark Renton, Barbara Retmaniak, Kris Rudolf, Anna Rusak, Renata Rutkowska, Zbigniew Sawaryn, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Krzysztoff Skain May,Andrzej Skoczylas, Anna Staniszewska, Włodzimierz Starościak, Marek Strójwąs, Hanna Styczyńska, Michał Sulich, Szymon Węgorzewski, Beata Wiak, Maria Wierzbowska, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Wiesława Wiśniewska, Maja Wolf.
Zapraszamy.

Odbiór prac 8 kwietnia w Prom Kultury Saska Kępa między godziną 10.00 a 12.00









______________________________________________________________________________
Wystawa

Zapraszamy wszystkich Członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików do wzięcia udziału w kolejnej XI wystawie malarstwa z okazji 30 lecia ZPAMiG tym razem w Warszawie - Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23.

Czas trwania wystawy od 12.03 do 6.04.2015 r.

Spotkanie z autorami prac odbędzie się 28 marca o godzinie 19ej.

Każdy z chętnych powinien dostarczyć dwie oprawione, opisane (autor, tytuł obrazu, technika, format, data powstania) prace  w dniu 10.03 między godziną 10.00 a 12.00 do galerii przy ul. Brukselskiej 23. Najprawdopodobniej na wystawie pokażemy jedną z prac danego autora.
Koszt udziału w wystawie to 20 zł
Przypominamy o konieczności opłacenia składek rocznych, będzie to możliwe w dniu 10.03.2015.


______________________________________________________________________________

Walne zebranie

W dniu 28.03.2015 roku o godzinie 11.00
w Warszawie ul. Foksal 2, I piętro
 odbędzie się
XV Walny Zjazd Członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
ZAPRASZAMY Zarząd ZPAMiG




Wystawa

______________________________________________________________________________

Zapraszamy na wystawę malarstwa 28 członków ZPAMiG.

Autorzy 31 prac to:

Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Gadowska, Barbara Kosiak, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Anna Łącka, Joanna Mianowska, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Tadeusz Puszcz, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Renata Rutkowska, Zbigniew Sawaryn, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Dariusz Wilczyński.

Ośrodek Kultury Forma czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 21.00.
Finisaż połączony z odbiorem prac odbędzie się 7 listopada o godz. 18.00.








_________________________________________________________________________


Wystawa

Zapraszamy na kolejną, dziewiątą już odsłonę wystawy malarstwa z okazji 30 lecia ZPAMiG. 

Prezentujemy prace 21 artystów z naszego kręgu.




Wystawa



























































Wystawa

Zapraszamy na wystawę malarstwa z okazji trzydziestolecia ZPAMiG. 

Uczestnikami wystawy są:

Wanda Baytel, Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Magdalena Gadowska, Hanna Głodkowska, Kajetan Kreutz-Majewski, Adam Kunikowski , Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Zdzisław Mianowski, Elżbieta Owczarek, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko - Chudzik, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Zbigniew Sawaryn, Andrzej Skoczylas.

_______________________________________________________________________


Autorzy prac prezentowanych w Centrum Promocji Kultury Praga Południe:
Wanda Baytel, Halina Bądzyńska, Maria Białousz, Barbara Borzym, Anna Boszko, Nina Bucholc, Włodzimierz Cerański, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Jadwiga Drobniewska, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Agnieszka Jasionowska, Barbara Kosiak, Piotr Krawczyk, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Małgorzata Lekszycka, Adam Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Anna Łącka, Janina Marjankowska, Joanna Mianowska, Zdzisław Mianowski, Leon Michalski, Wiktoria Mikulska, Elżbieta Musiał, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka-Kudłacik, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Tadeusz Puszcz, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Justyna Romaniuk, Anna Rusak, Renata Rutkowska, Zbigniew Sawaryn, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hanna Styczyńska, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Wiesława Wiśniewska.

_______________________________________________________________________

Zapraszamy na wernisaż wystawy z okazji trzydziestolecia ZPAMiG 

Halina Bądzyńska, Maria Białousz , Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Barbara Kosiak, Piotr Krawczyk, Kajetan Kreutz-Majewski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Anna Łącka, Janina Marjankowska, Joanna Mianowska, Zdzisław Mianowski, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka-Kudłacik, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Renata Rutkowska, Zbigniew Sawaryn, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hanna Styczyńska, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska to czterdziestu sześciu członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, którzy prezentują swoje prace w Urzędzie Miasta Płocka w Galerii P Ratusz. Wernisaż odbędzie się 20.03.2014 r. Zapraszamy.

_______________________________________________________________________

Zapraszamy na wernisaż wystawy z okazji trzydziestolecia ZPAMiG 

5.03.2014 (środa) o godz. 18.00.

Pięćdziesięciu dwóch autorów prezentowanych sześćdziesięciu jeden prac to:

Halina Bądzyńska, Zygmunt Białous, Maria Białousz, Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Marek Czarnołęski, Magdalena Fedorczyk-Falis, Maria Gadowska, Hanna Głodkowska, Anna Grzybowska, Barbara Kosiak, Piotr Krawczyk, Kajetan Kreutz-Majewski, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski,  Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Marcin Lipczyński, Regina Lipińska, Anna Łącka, Janina Marjankowska, Marek Maruszewski, Joanna Mianowska, Zdzisław Mianowski, Leon Michalski, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Rozalia Nowak, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Ewa Piasecka-Kudłacik, Zofia Piotrowska, Magdalena Piwko-Chudzik, Tadeusz Puszcz, Krzysztof Raczyński, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Anna Rusak, Renata Rutkowska, Zbigniew Sawaryn, Katarzyna Semczuk, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Hanna Styczyńska, Dariusz Wilczyński, Grzegorz Winkler, Wiesława Wiśniewska.




__________


Wystawa
_______________________________________________________________________

Zapraszamy na IV odsłonę wystawy malarstwa z okazji 30-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Spotkamy tu zarówno prace olejne na płótnie, akwarele na kartonie czy malarstwo na jedwabiu.
Maria Białousz, Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Ewa Dębska, Jadwiga Drobniewska, Maria Gadowska, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Anna Łącka, Joanna Mianowska, Zdzisław Mianowski, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Ela Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Urszula Przewoźniak, Tadeusz Puszcz, Barbara Retmaniak, Renata Rutkowska, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Anna Staniszewska,
Hanna Styczyńska, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska - to artyści, których prace biorą udział w jubileuszowej wystawie w Galerii Ratusz w Legionowie.









Prace przekazane na wystawę ZPAMiG w Galerii Ratusz w Legionowie można odebrać począwszy od 8 listopada 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Legionowo, ul. C. K. Norwida 10, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00.



Wystawa



Galeria Domu Kultury Kadr oraz Zarząd ZPAMiG

Obecna prezentacja, w porównaniu z  jej pierwszą odsłoną, w której uczestniczyło 80 autorów, a zrealizowaną  w czerwcu w powsińskim Ogrodzie Botanicznym  PAN i  przestronnych salach Galerii „Natura et Ars”, ze względu na możliwości galerii Kadr ma znacznie bardziej kameralny charakter. Zdecydowaliśmy się na wybór autorów zainteresowanych obecną ekspozycją, ale wyłącznie z terenu Warszawy i okolic, eksponując 30 prac zgodnych z katalogiem, wydanym z okazji naszego jubileuszu.

Proponujemy poznanie "Refleksji o ZPAMiG-u", które zamieszczone są na stronie: http://sztuka46.blox.pl/2013/06/Refleksje-o-zpamigu.html
, autorstwa artysty malarza Andrzeja Skoczylasa, współzałożyciela Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, wieloletniego prezesa ZPAMiG.

Zapraszamy na wystawę malarstwa, z okazji 30 lecia ZPAMiG, w  galerii Domu Kultury Kadr.


Wystawa


























































































































































































































WSZ-SW


























 __________________________________________________________


   Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
, ul. Siedmiogrodzka 3A, udostępniła Związkowi Polskich Artystów Malarzy i Grafików przestrzeń wystawienniczą własnej galerii.


Chcemy prezentować w niej dokonania, malarstwo, grafikę i rysunek, autorów zrzeszonych w ZPAMIG, w ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych.


Gotowość uczestnictwa w wystawach ZPAMiG w Galerii WSZ - SW prosimy potwierdzać wysyłając stosowną informację do Iwony Nielubowicz na adres:

nielubowicz.zpamig@gmail.com

lub bezpośrednio do Waldemara Kusala tel. 509 058 849


___________________________________________________________________________________








© 2011