Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________
Makrofotografia to kierunek fotografii cieszący się ostatnio dużym zainteresowaniem. Autorem 30 zdjęć makro, prezentowanych w Galerii WSZ-SW,  jest Maciej Nielubowicz.

                Od zawsze fascynowała mnie przyroda. Jest ona niewyczerpanym źródłem inspiracji i harmonii, przez co często jest tematem moich prac fotograficznych. Najciekawszymi obiektami są dla mnie krewetki, mrówki oraz inne małe bezkręgowce. Dotychczas moje zdjęcia były prezentowane w internecie, kalendarzach, czasopismach oraz publikacjach naukowych. Wybrane prace poświęcone mrówkom oraz krewetkom składają się na moją czwartą, indywidualną wystawę.

Konkursy fotograficzne

2015, „Spot the Dot”, Deloitte, 2 miejsce
2014, „Co Cię inspiruje?”, Deloitte, finalista
2013, „Zwierzęta w obiektywie”, Polskie Towarzystwo Etologiczne, 2 miejsce
2012, „Uwolnij swój potencjał”, Deloitte, 1 miejsce
2011, „8 miast”, Deloitte, finalista
2008, „Krewetka w naszym obiektywie”, Aquarius & Aquadam, wyróżnienie
2008, „Portret ryby”, Portal akwarium.info.pl, 3 miejsce
2007, „Ciekawostka”, Portal akwarium.info.pl, 3 miejsce
2006, „Mszaki”, Internetowe forum o mchach, 3 miejsce

Wystawy indywidualne

2014,  „Barwy w świecie krewetki”, Warszawa, SGGW
2012, „Mikrokosmos mrówek 2”, Warszawa, Cytadela, Klub DGW
2011, „Mikrokosmos mrówek”, Kraków, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego                    
Wystawy zbiorowe

2014, wystawa pokonkursowa „Zwierzęta w obiektywie”, Warszawa, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN
2012, wystawa pokonkursowa „Uwolnij swój potencjał”, Warszawa, Deloitte

________________________________________________________________________________


Zapraszamy na wernisaż 15 maja o godz. 19ej.

      Bezustanna pogoń za nowością, błyskawiczna adaptacja nowych i modnych technik oraz powierzchowne przejmowanie najnowszych tendencji artystycznych prowadzi najczęściej do rozwiązań pozornie efektownych i intrygujących, ale wewnętrznie pustych. Taki sposób działania opóźnia a często uniemożliwia uzyskanie dojrzałości twórczej i wypracowanie swoich własnych środków wypowiedzi artystycznej.
      Malarstwo pana Zbigniewa Tomczyka, pozornie bardzo "tradycyjne", wręcz "klasyczne" doskonale opiera się tym "nowym" tendencjom i trendom. Autor reprezentuje tu typ artysty-samotnika zamkniętego w swoim intymnym świecie, który w pierwszej chwili wydaje się nam doskonale znany, ale "wchodząc" głębiej, zaczynamy się w nim gubić. Poddając się urokom krajobrazów spokojnych i nostalgicznych pojawia się to "coś", co zaburza poczucie naszego wyobrażenia o harmonii i spokoju. Zaczynają intrygować formy, które zazwyczaj nie występują w znanym nam pejzażu. Wymowa tych form, znaków (?) zaczyna zmuszać do coraz bardziej intensywnego myślenia i analizy, ażeby  zrozumieć "po co" i "dla czego". Pierwsze wrażenia z odbioru malarstwa Zbyszka Tomczyka mają charakter niemal zmysłowej radości jaką odczuwamy na widok piękna "cudów natury" i krajobrazu, groźnego, wyciszonego czy pełnego melancholii, jednak nieuchronnie zostajemy wessani w ten niezwykły i zagadkowy świat, bardzo podobny do tego, który nas otacza, a jednak niepokojąco inny ...                                                                                        
                                                                                                                                   Robert Kurzaj.

W Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej prezentowane są prace malarskie pana Zbigniewa Tomczyka członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Tym razem spotkamy trzynaście obrazów olejnych na płótnie, składających się na niezwykle zwartą propozycję artystyczną.


________________________________________________________________________________

Aktualna prezentacja w Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej jest pokazem dziewiętnastu prac dziesięciu członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Wystawa ta zasługuje na szczególną uwagę - z jednej strony ze względu na minimalistyczną lecz bardzo klarowną ekspozycję, z drugiej zaś na autorskie i bardzo szerokie spektrum plastyczne, od lirycznych i strukturalnych eksperymentów związanych z grafiką komputerową poprzez rysunek czy malarstwo studyjne, zawierające szeroki wachlarz propozycji gatunków artystycznych: pejzaż, surrealizm, malarstwo strukturalne, liryczne obrazy, portrety muzyczne, abstrakcję czy pejzaż metafizyczny.
Wszystkie prezentowane prace pozostają na wysokim poziomie artystycznym i warsztatowym.
W wystawie uczestniczą artyści przyjęci do ZPAMiGu w 2016 roku: Roza Arutunian-Fijałkowska, Marcin Barysz, Małgorzata Budzyńska, Ryszarda, Łucja Jagielska, Alojzy Kiziniewicz, Wiesław Piórkowski, Anna Stachera, Hanna Szoll, Zbigniew Tomczyk, Halina Truszczyńska.
Zapraszamy na wernisaż 6.03.2017 godz. 17.00


Roma  Pejda - absolwentka Państwowej Szkoły Architektury. Maluje od zawsze, a od kilkunastu lat intensywnie. Preferuje malarstwo olejne, fakturowe. Interesuje ją martwa natura, pejzaż, kwiaty, jednak szczególnie zafascynowana jest abstrakcją. Od 2006 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a od 2009 pełni funkcję skarbnika Związku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, wystawa w Galerii WSZ - SW jest jej dwudziestą wystawą indywidualną. Obrazy Romy Pejdy znajdują się w prywatnych kolekcjach we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz USA.

Zapraszamy do Galerii WSZ-SW na spotkanie z Romą Pejdą 11 stycznia (środa) 2017 o godz. 17.00
___________________________________________________________________________________

W Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej prezentujemy dziewiętnaście prac plastycznych autorstwa członków aktualnego Zarządu Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Obecna ekspozycja zawiera prace olejne na płótnie Marii Gadowskiej, Adama Kunikowskiego, Waldemara Kusala, Iwony Nielubowicz, Romy Pejdy, Danuty Popławskiej, Dariusza Wilczyńskiego czy prace olejne na płycie  Ryszarda Chojnowskiego, prace zarówno w konwencji malarstwa realistycznego jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji a także grafikę komputerową Elżbiety Owczarek.
Prezentowane malarstwo realistyczne jak i abstrakcyjne oparte jest na wzorach koloryzmu polskiego.
Zarząd ZPAMiG zaprasza na wystawę w terminie od 1.10 do 30.11.2016 r.
Finisaż 5 grudnia 2016 o godz.18.30

Zapraszamy
___________________________________________________________________________________
WystawaWystawa


Wystawa


WYSTAWAWystawa

Wystawa
    Charlie Chaplin powiedział kiedyś, że nikt nie żyje dość długo, by stać się kimś więcej niż jedynie amatorem. Niezwykle trafne jest to stwierdzenie w stosunku do artystów nieustannie uczących się i odkrywających nowe techniki i sposoby uzewnętrzniania swojej pasji. Ciągłe dążenie do uzyskania harmonii motywów, kolorów, kontrastów etc. zajmuje nam całe życie, by u jego schyłku zrozumieć, jak wiele jest jeszcze do poznania. Zapraszam do obejrzenia moich prac, które są odbiciem własnych emocji i kompromisem pomiędzy wyobrażeniem a techniczną możliwością. Bardzo często twórcy szukają inspiracji w świecie zewnętrznym, by w końcu znaleźć ją w swoim wnętrzu, swoim temperamencie, dyspozycji dnia, wyobraźni czy stanie emocjonalnym. Różnorodność form i zróżnicowana kolorystyka wydaje się  być bogactwem wnętrza artysty, zarówno tym jawnym, emanującym do otoczenia jak i tym skrywanym, może czasem wstydliwym. Sztuka jest zawsze psychologiem twórcy. Zawiera w sobie światło i cień, radość i ból, życiowe doświadczenie i dziecięcą niewinność oraz cały szereg sprzeczności składających się na ludzką naturę. Oglądając zarówno moje prace jak i innych twórców, zaglądacie Państwo do głębi naszych serc.
Licząc na pozytywny odbiór, życzę Państwu dużo miłych wrażeń z kontaktu z moimi pracami.
Z poważaniem Grzegorz Bartoszek.

    Grzegorz Bartoszek urodził się na Lubelszczyźnie. Jest on absolwentem Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończył także Akademię Sztuki imienia Constantina Meunieura w pracowni malarstwa Vincenta Colpaerta w Brukseli oraz kilka staży letnich z rysunku i akwareli w Ateliers Créatifs du Chant d'Oiseau.  Od 2013 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Swoje prace prezentuje na wystawach zarówno w Polsce, jak i w Brukseli, gdzie obecnie mieszka i tworzy.
                                                                                                         www.sites.google.com/site/grbartoszek


___________________________________________________________________________________

Zapraszamy na wystawę malarstwa Agnieszki Jasionowskiej. Oto co pisał o jej twórczości Piotr Białek krytyk sztuki:
Wszystkie obrazy Agnieszki Jasionowskiej jak gdyby tańczą, są właściwie impresją na temat ruchu i muzyki [...]. Artystka maluje nadzwyczaj emocjonalnie. Jak szamanka musi osiągnąć pewien stopień egzaltacji, żeby przestać myśleć o tym co robi, a zacząć czuć. Własny, niepowtarzalny styl, pozwala jej w pełni mówić swoją prawdę o ży-ciu, ukazywać jego migotliwość i niejednoznaczność. Najczęściej maluje palcami. Umożliwia to lepsze, bezpośrednie przekazanie emocji, kontakt z tworzy-wem, jakim dla jej prawie rzeźbiarskich prac jest farba. Wszystko dla niej się liczy: bryła, ruch, dynamiczne zmiany na płaszczyźnie. Nieskończenie delikatny dotyk opuszków pal-ców idzie w parze z energicznym gestem wyprowadzonym ze skrętu ciała, które bierze udział w procesie tworzenia [...]. Zewnętrznie wygląda to tak, jakby zaczynała od działań chaotycznych, które stopniowo przeobrażają się w celowe [...]. Uważa, że ciekawy obraz musi odejść od sztampy.


Zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa Agnieszki Jasionowskiej 24.05.2016 o godz. 17.30 do WSZ-SW.
___________________________________________________________________________________

Z przyjemnością, po raz pierwszy, prezentujemy w Galerii WSZ-SW prace malarskie:

Andrzeja Biczewskiego
Jolanty Drozd
Romualda Krzyżanowskiego
Barbary Moćko
 Danuty Niklewicz
Jolanty Noga
Wiesławy Siejki
Krzysztofa Skrętowskiego
Piotra Stolarskiego
.


Artyści ci, od października 2015 roku, są członkami Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Na wystawie, wśród 26 prac plastycznych, znajdziemy zarówno prace na płótnie – akryle czy oleje, jak i na kartonie – akwarele czy rysunki w technice własnej.

Autorzy reprezentują różnorodne kierunki – od realizmu po abstrakcję, a przenosząc swoje emocje na płótno, stworzyli nową, własną rzeczywistość malarską.

Zapraszamy na uroczyste spotkanie z artystami 22 .02 .2016 o godz. 18.00___________________________________________________________________________________
Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa

 ul. Siedmiogrodzka 3A, udostępniła Związkowi Polskich Artystów Malarzy i Grafików przestrzeń wystawienniczą własnej galerii.


Chcemy prezentować w niej dokonania, malarstwo, grafikę i rysunek, autorów zrzeszonych w ZPAMIG, w ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych.


Gotowość uczestnictwa w wystawach ZPAMiG w Galerii WSZ - SW prosimy potwierdzać wysyłając stosowną informację do Iwony Nielubowicz na adres:


nielubowicz.zpamig@gmail.com

lub bezpośrednio do Waldemara Kusala tel. 509 058 849


___________________________________________________________________________________


    Magdalena Piwko-Chudzik, studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Urodziła się w Wołominie, mieszka pod Warszawą, gdzie ma własną pracownie malarską. W 2015 roku  ukończyła studia licencjackie z Grafiki, na Wydziale Sztuk Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pod kierunkiem dr Mariusza Dańskiego.
   
    Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i
Grafików oraz grupy malarskiej Cytadela. Uczestniczy w licznych plenerach malarskich, oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych, między innymi: „Centrum Łowicka” w Warszawie, „Fangorówka” –  Galeria Ogrodu Botanicznego PAN Warszawa - Powsin, Muzeum Woli –  Oddział Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, Ośrodek Kultury - Kazimierz Dolny i wiele innych.
Jak sama artystka podaje; Poprzez malarstwo wypowiadam się, jest to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na nową jakość. To co w życiu mnie spotkało i spotyka przekładam na płótno. Inspiruje mnie kolor, ruch i światło. Tematem mojej pracy dyplomowej był „Ruch”. Zainspirowana obrazem Marcela Duchampa „Akt schodzący po schodach nr 2”, postanowiłam zmierzyć się z tym zagadnieniem. Moje prace to obrazy wykonane techniką mieszaną: wydruk grafiki cyfrowej na płótnie połączony z malarstwem olejnym. Jest to jakby zderzenie dwóch technik współczesnej z dawną. Prace ukazują chłopca bawiącego się na plaży.

    W WSZ-SW prezentujemy 7 prac w technice olej na płótnie z cyklu „Konie” i z cyklu „Ruch” 7 prac w technice mieszanej. Zapraszamy na wystawę malarstwa „Ruch”  Magdaleny Piwko-Chudzik. Ekspozycja będzie dostępna do 10 stycznia 2016 roku.


www.magdalenapiwko.wix.com/magdalenapiwko___________________________________________________________________________________

Maria Białousz
Anna Boszko
Wiesława Czarnecka-Koźlik
Agnieszka Jasionowska
Waldemar Kusal
Iwona Nielubowicz
Magdalena Piwko-Chudzik
Renata Rutkowska
Wiesława Wiśniewska


to członkowie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, którzy wzięli udział w I plenerze malarskim Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
11 i 12 lipca 2015 r.  podczas weekendu muzyki francuskiej, od godziny 10 rano do wieczora udostępniono przestrzeń parku malarzom.
12 lipca, w niedzielę, o godzinie 18.00 podczas koncertu finałowego w wykonaniu Madame Victoire z Francji, u podnóża Świątyni Sybilli na terenie Łazienek Królewskich zaprezentowano prace rysunkowe i malarskie, które powstały w trakcie trwania pleneru.
Zapraszamy na poplenerową wystawę malarstwa do Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej ul. Siedmiogrodzka 3A.
Finisaż odbędzie się 4 listopada w środę o godzinie 18.00 ej.

___________________________________________________________________________________
Zapraszamy na wystawę 25 prac plastycznych Marka Strójwąsa - członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Profesor ASP w Warszawie Ryszard Sekuła napisał;

Marek Strójwąs od wielu lat zajmuje się tworzeniem prac plastycznych. W rysunku wykazuje wielką sprawność manualną, wyczucie proporcji, a także znakomite operowanie walorem, dzięki temu jego rysunki realistyczne, inwentaryzacyjnie perfekcyjne, pozwalają "portretować" ludzi, wizerunek zaś nasycać nutą własnej interpretacji. Prace rysunkowe, a także malarskie "portretowanych" obiektów architektonicznych stają się urokliwą rejestracją budynków charakterystycznych dla okolicznych miejscowości. To autorska kronika wybranych miejsc. Marek Strójwąs jest bardzo dobrym pastelistą. Kredką operuje ze swobodą i wielkim wyczuciem koloru. Wykorzystuje z rozwagą gramaturę papieru, a podobrazie dostosowuje do zamierzeń artystycznych finalizujących obraz. Jego obrazy olejne cechuje ta sama dyscyplina, dociekliwość i konsekwencja użytych środków wyrazu. Wielokrotnie powtarza: światłocień, przestrzeń, ruch. To jego credo artystyczne. A rezultaty takiej postawy twórczej widoczne są w jego licznych pracach - rysunkach, pastelach i obrazach olejnych - które oglądamy z satysfakcją i uznaniem.
___________________________________________________________________________________
Włodzimierz Starościak - absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Artysta malarz i społecznik. Uczeń prof. Szczepana Skorupki i artystki plastyki Lidii Żmihorskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Zajmuje się techniką olejną, akwarelową i pastelem olejnym. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Tematyką jego prac jest pejzaż, architektura, martwa natura, kwiaty, postać i portret. Autor publikacji "Dwór Lasockich w Milanówku". Inicjator Ogólnopolskiego Biennale Malowania na Jedwabiu w Milanówku. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach w kraju i za granicą. Starosta Powiatu Grodziskiego odznaczył go medalem "Mecenas Kultury", a Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Zapraszamy na wystawę  w WSZ-SW, gdzie prezentowanych jest dwadzieścia prac plastycznych Włodzimierza Starościaka, zapraszamy na finisaż 2 czerwca 2015 roku  o godz. 18.00.
___________________________________________________________________________________


26 sierpnia 2014 r. minęło 225 lat od uchwalenia przez parlament rewolucyjnej Francji Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Czy warto dziś odnosić się do tego tekstu - dla jednych archaicznego, dla innych wciąż kontrowersyjnego? Barbara Retmaniak uznała, że warto - ale nie w konwencji politycznego dyskursu czy socjologicznej analizy, lecz poprzez cykl obrazów, stanowiących komentarz do 17 artykułów Deklaracji.

W Galerii WSZ-SW prezentujemy 18 prac olejnych pani Barbary Retmaniak członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Zapraszamy do obejrzenia tej ekspozycji.  


___________________________________________________________________________________Najciekawszy moment w malowaniu to chwila, gdy fizyczne właściwości farby zmieniają się w kształty, które rozpoznajemy jako codzienne - dobrze znane. Zawsze jest się tuż przed tą przemianą albo już miała ona miejsce. Jaka nieuchwytna reguła sprawia, że kawałki rozmazanej farby okazują się drzewami, domami? Czy fundamenty percepcji są już gotowe w naszych umysłach i tylko czekają na bodźce? - To pytania, które nurtują autora Michała Sulicha. Prezentuje on 25 prac malarskich na płótnie, desce, kartonie.
Zapraszamy na wystawę.

__________________________________________________________________________________

Zapraszamy na wystawę malarstwa Wandy Dolores Baytel pod tytułem „Nieprawda”.

Autorka prac jest absolwentką Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Początkowo zajmowała się rysunkiem i malarstwem równolegle z pracą zawodową.
Od blisko dwunastu lat twórczość plastyczna jest jej głównym zajęciem.
W roku 1990 przyjęta do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, od roku 2005 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Od 1990 bierze udział w wystawach zbiorowych, od 2002 wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i rysunek, interesuje się także innymi technikami.
Na obecnej wystawie prezentowane są prace wykonane temperą na papierze; są to abstrakcje sugerujące pejzaż albo architekturę, malowane bez myśli o konkretnych miejscach – stąd tytuł „Nieprawda”...

Kontakt z autorką: 507 073 552, wanda.dolores@gmail.com

__________________________________________________________________________________

Zapraszamy na wystawę do Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej.

Autor prac prezentowanych na wystawie, grafik i architekt - Zdzisław Kędzierski , otrzymał w 1984 roku (nr 657/84) status twórcy za działalność zawodową i artystyczną przyznany przez ministra kultury i sztuki, w dziedzinie grafiki użytkowej i artystycznej oraz wnętrzarskiej.

Po licznych wystawach grafik, również komercyjnych, Zdzisław Kędzierski został w 2013 roku członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (nr 193/13).

Prezentujemy  53 prace, z których pierwsze powstały w 1956 roku, a wiele w ostatnim czasie.


Zapraszamy na spotkanie z autorem prac panem Zdzisławem Kędzierskim 27 maja godz. 18.00 w Warszawskiej Szkole Zarządzania - Szkole Wyższej, ul. Siedmiogrodzka 3A

__________________________________________________________________________________

Zapraszamy do galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej, gdzie prezentujemy 18 prac Marii Maryli Wierzbowskiej.___________________________________________________________________________________Finisaż wystawy malarstwa, rysunku i grafiki odbędzie się 17 marca (poniedziałek) 2014 roku o godz. 18.00. Zapraszamy.
__________________________________________________________
© 2011