Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików


ŻyczeniaWystawaGratulacje

***
Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, twórczych działań w 2014 Roku Członkom naszego Związku oraz naszym Sympatykom życzy Zarząd ZPAMiG.

***
Zapraszamy Członków ZPAMiG, przyjętych w nasze szeregi 30 listopada 2013 roku do udziału w wystawie zbiorowej w Warszawskiej Szkole Zarządzania - Szkole Wyższej, ul. Siedmiogrodzka 3A. Pracę oprawioną i opisaną na odwrocie (imię i nazwisko autora, tytuł pracy, technika, wysokość x szerokość w cm, rok powstania) należy dostarczyć do WSZ -SW 14.01.2014 (wtorek) między godz. 14.00 a 15.00. Koszt materiałów technicznych, plakatu, wernisażu lub finisażu to 20 zł od osoby.
 
***
30 listopada 2013 roku Komisja Artystyczna ZPAMiG zdecydowała o przyjęciu  dwudziestu nowych Członków Związku. Wszystkim przyjętym serdecznie gratulujemy - Zarząd ZPAMiG.


________________________________________________________________________________________Wystawa


Zapraszamy na IV odsłonę wystawy malarstwa z okazji 30-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Spotkamy tu zarówno prace olejne na płótnie, akwarele na kartonie czy malarstwo na jedwabiu.
Maria Białousz, Barbara Borzym, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Danuta Clark, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Ewa Dębska, Jadwiga Drobniewska, Maria Gadowska, Jerzy Krzysztoporski, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Bożena Kuzio-Bilska, Anna Łącka, Joanna Mianowska, Zdzisław Mianowski, Wiktoria Mikulska, Iwona Nielubowicz, Ela Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Urszula Przewoźniak, Tadeusz Puszcz, Barbara Retmaniak, Renata Rutkowska, Iwona Sielczak, Andrzej Skoczylas, Anna Staniszewska,
Hanna Styczyńska, Dariusz Wilczyński, Wiesława Wiśniewska - to artyści, których prace biorą udział w jubileuszowej wystawie w Galerii Ratusz w Legionowie.

Prace przekazane na wystawę ZPAMiG w Galerii Ratusz w Legionowie można odebrać począwszy od 8 listopada 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Legionowo, ul. C. K. Norwida 10, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00.WystawaGaleria Domu Kultury Kadr oraz Zarząd ZPAMiG

Obecna prezentacja, w porównaniu z  jej pierwszą odsłoną, w której uczestniczyło 80 autorów, a zrealizowaną  w czerwcu w powsińskim Ogrodzie Botanicznym  PAN i  przestronnych salach Galerii „Natura et Ars”, ze względu na możliwości galerii Kadr ma znacznie bardziej kameralny charakter. Zdecydowaliśmy się na wybór autorów zainteresowanych obecną ekspozycją, ale wyłącznie z terenu Warszawy i okolic, eksponując 30 prac zgodnych z katalogiem, wydanym z okazji naszego jubileuszu.

Proponujemy poznanie "Refleksji o ZPAMiG-u", które zamieszczone są na stronie: http://sztuka46.blox.pl/2013/06/Refleksje-o-zpamigu.html
, autorstwa artysty malarza Andrzeja Skoczylasa, współzałożyciela Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, wieloletniego prezesa ZPAMiG.

Zapraszamy na wystawę malarstwa, z okazji 30 lecia ZPAMiG, w  galerii Domu Kultury Kadr.


Wystawa __________________________________________________________


   Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
, ul. Siedmiogrodzka 3A, udostępniła Związkowi Polskich Artystów Malarzy i Grafików przestrzeń wystawienniczą własnej galerii.


Chcemy prezentować w niej dokonania, malarstwo, grafikę i rysunek, autorów zrzeszonych w ZPAMIG, w ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych.


Gotowość uczestnictwa w wystawach ZPAMiG w Galerii WSZ - SW prosimy potwierdzać wysyłając stosowną informację do Iwony Nielubowicz na adres:

nielubowicz.zpamig@gmail.com

lub bezpośrednio do Waldemara Kusala tel. 509 058 849Zapraszamy na wystawę malarstwa Janiny Marjankowskiej, od 1995 roku członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Prezentujemy dwadzieścia pięć prac, wśród nich oleje na płótnie, gwasze czy akwarele.
„Są to prace kameralne z dużą swadą malowane, śmiałe jeśli chodzi o zestawienia kolorystyczne” - to cytat z wypowiedzi kuratora wystawy, artysty malarza Włodzimierza Dawidowicza podczas otwarcia wystawy malarstwa Janiny Marjankowskiej.

© 2011